Człowiek pełen rozumu i wiary


Tomasz Rożek, laureat Nagrody Dziennikarskiej Ślad 2015

Niewielu mamy takich ludzi, których okrzyknąć można uosobienim fides et ratio. W tym przypadu, to nie przesada. Tomasz Rożek, tegoroczny laureat Nagrody Dziennikarskiej Ślad wiele wie o otaczającym nas świecie, pasjonuje się techologią i nauką, przyglądając się zarówno temu co w najmniejszych atomach i daleko w kosmosie. Przy tym jest także człowiekiem wierzącym, który umie stawiać pytania o sens wiary i rolę Boga we wszechświecie.

Swoją wiedzą dzieli się  z czytelnikami, widzami i internautami. Od wielu lat Tomasz Rożek związany jest zawodowo z "Gościem Niedzielnym",  gdzie obecnie jest szefem działu Nauka i gospodarka. Współpracował dotąd z wieloma redakcjami. Usłyszeć można go w katowickim radiu eM, a zobaczyć, od czasu do czasu, w Dzień Dobry TVN. Pisze ksiązki, prowadzi bloga
oraz vloga, udziela się w mediach społecznościowych.

- Czasami rozwój jest szybszy niż refleksja nad tym rozwojem - mówi Laureat o pracy dziennikarza naukowego. To prawda. Tym bardziej docenić trzeba wkład Tomasza Rożka w popularyzowanie, czasem trudnych do przekazania szerokiemu gronu czytelników, nowinek z zakresu nauki i technologii. Dzięki jego zaangażowaniu do tej refleksji przystępują co tydzień dziesiątki tysięcy czytelników "Gościa Niedzielnego" oraz youtuberzy i blogerzy.

Panie Tomaszu, gratuluję. Nie tylko otrzymanej nagrodu. Gratuluję pokory i dystansu, które odznaczają sie w Pańskim licznym i świetnym dorobku dziennikarskim.
(fot. Twitter / @RozekTom)